Lumby og Stige Sogne undefined
 

Alle Gudstjenester


Søndag 1. marts

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Kirkekaffe


Søndag 8. marts

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 15. marts

Stige kl. 9.30, Annette Jørgensen
Lumby kl. 11.00, Annette Jørgensen


Lørdag 21. marts

Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 22. marts

Lumby kl. 9.30, Karen Nedergaard
Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard


Onsdag 25. marts

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Søndag 29. marts

Stige kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Palmesøndag 5. april

Stige kl. 11.00, Annette Jørgensen
Kirkekaffe


Skærtorsdag 9. april

Lumby kl. 17.00, Karen Nedergaard


Langfredag 10. april

Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Påskedag 12. april

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Anden påskedag 13. april

Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Salmegudstjeneste


Lørdag 18. april

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Søndag 19. april

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard


Søndag 26. april

Stige kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Onsdag 29. april

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Søndag 3. maj

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Konfirmation Søhusskolen 

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Konfirmation Søhusskolen 


Store bededag 8. maj

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Konfirmation Søhusskolen

Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard
Konfirmation Søhusskolen

Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard
Konfirmation Stige Friskole

Stige kl. 17.00, Annette Jørgensen
Musikgudstjeneste


Lørdag 9. maj

Lumby kl. 11.00, Jonas Dean Weisenberg
Konfirmation Centerklassen


Søndag 10. maj

Lumby kl. 9.30, Karen Nedergaard
Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard


Søndag 17. maj

Stige kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Kristi Himmelfart 21. maj

Stige kl. 11.00, karen Nedergaard


Søndag 24. maj

Stige kl. 9.30, Annette Jørgensen
Billetsalg og kirkekaffe

Lumby kl. 11.00, Annette Jørgensen
Billetsalg og kirkekaffe


Onsdag 27. maj

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Lørdag 30. maj

Stige kl. 10.00, Mette Gabelgaard
Dåbs- og familiegudstjeneste


Pinsedag 31. maj

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Anden pinsedag 1. juni

Lumby Mølle kl. 10.30, Jonas Dean Weisenberg og Marie Holm
Friluftsgudstjeneste


Søndag 7. juni

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Kirkekaffe


Søndag 14. juni

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 21. juni

Stige kl. 9.30, Karen Nedergaard
Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard


Onsdag 24. juni

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Søndag 28. juni

Stige kl. 11.00, Annette Jørgensen


Søndag 5. juli

Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 12. juli

Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 19. juli

Stige kl. 19.00, Annette Jørgensen
Aftengudstjeneste og et lille glas


Søndag 2. august

Lumby kl. 11.00, Karen Nedergaard
Kirkekaffe


Søndag 9. august

Lumby kl. 9.30, Karen Nedergaard
Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard


Søndag 16. august

Stige kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Lumby kl. 11.00, Mette Gabelgaard


Søndag 23. august

Lumby kl. 9.30, Karen Nedergaard
Stige kl. 11.00, Karen Nedergaard


Onsdag 26. august

Enrum Plejehjem kl. 14.45, Mette Gabelgaard
Plejehjemsgudstjeneste


Søndag 30. august

Stige kl. 9.30, Annette Jørgensen
Lumby kl. 11.00, Annette Jørgensen


Søndag 6. september

Lumby kl. 9.30, Mette Gabelgaard
Stige kl. 11.00, Mette Gabelgaard